Česká republika bez radaru

Ve středu minulého týdne americký prezident Obama odložil výstavbu protiraketové obrany v České republice a Polsku na neurčito. Stalo se tak pouhý den po té, co Jiří Paroubek „zrušil“ předčasné volby, které sám před tím inicioval bezprecedentním vyjádřením nedůvěry koaliční vládě. Mají tyto dva kroky, které se odehrály tisíce kilometrů od sebe, nějakou souvislost? Jen zdánlivě nikoliv.

Glosa k současné politické situaci

V minulé glose jsem vyslovil přání, aby při řešení stávající situace, potlačili politici svou stranickou příslušnost na úkor potřeb státu. Přál jsem si státnické nikoliv politické jednání.

Nenechme se otrávit

Je velmi těžké od neprávníka chtít hodnotit současnou politickou situaci po prohlášení Ústavního soudu. Nicméně existuje i politická rovina problému, kterou se pokusím glosovat.

Potlačování dopadů zahraničního odboje v Československu prostřednictvím bezpečnostních složek

Přednáška senátora PhDr. Tomáše Grulicha na mezinárodní konferenci "Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě". Konference se konala 15. a 16. dubna  Praze v Lichtenštejnském paláci pod záštitou premiéra ČR Mirka Topolánka.

Další aktuality

18.09.2008 -  Modrá či zelená karta
23.01.2008 -  Nástup KSČ k moci