Krize a různé přístupy jejího řešení

Právě v těchto dnech před rokem, tedy začátkem září 2008, přišla ze Spojených států zpráva o tom, že se vláda USA rozhodla intervenovat ve prospěch dvou amerických společností stojících před krachem. Mezinárodní finanční a později hospodářská krize, o které se už delší dobu hovořilo jako o hrozbě, se tak stala skutečností. Od té doby se slovo „krize" skloňuje denně ve všech pádech.

Proč jsem se rozhodla znovu kandidovat

Otázku, proč jsem se rozhodla znovu kandidovat do Poslanecké sněmovny, pochopitelně dostávám dost často jak od voličů, tak i od svých přátel a rodiny. Těžko lze odpovědět jinak, než že chci osobně přispět k tomu, aby ČR byla prosperujícím demokratickým státem, který bude požívat autoritu v Evropě a ve světě. 

Kůrovcová kalamita

Velmi vážný problém, kůrovcová kalamita

V těchto dnech se v médiích znovu objevil problém, na který občané i zodpovědní politici upozorňují s čím dál většími obavami už řadu let. Šumavské lesy jsou napadené kůrovcem v takovém rozsahu, že jsou nevratně zničeny stovky hektarů smrkového lesa.

Zákon o registrovaném partnerství

Příspěvek v PS k tomuto zákonu Zákon o registrovaném partnerství se do sněmovny vrací periodicky a pokaždé naráží na nepochopení a následně je zamítnut. I argumenty se opakují - je nadbytečný, protože problémy, které má řešit, lze řešit různými jinými smlouvami, je to první krok k umožnění adopcí dětí, narušuje roli tradiční rodiny atd. atd. Většina těchto argumentů je však nesmyslná a vychází spíš z iracionálního odporu k lidem s odlišnou sexuální orientací, z tmářských předsudků netolerance.

Další aktuality